Czech Republic

We offer every day delicious home-made food and stylish accommodation on the banks of the pond Pilský and the possibility how spend your free time. You can try our multipurpose playgroungs, modern rope park for children and adults, fishing on our ponds, interesting local tours, educational tours and much more. Beautiful nature and clean air is with us throughout the year. Everyone is welcome and everyone has plenty to offer.

Biking

 

Interesting places on routes:

  • Obec Zbraslavice - Kostel sv. Vavřince v jádře románský z 12. století byl mnohokrát přestavěn. Pozdně gotická věž byla zvýšena v roce 1767. V podvěží je raně gotický portál postavený kolem roku 1300. Ke konci 15. století byla v sousedství kostela postavena tvrz, přestavěná začátkem 17. století na zámek, který roku 1809 vyhořel a již nebyl obnoven.
  • Morány -V roce 1707 založena sklářská huť, roku 1840 hutě obnoveny, zámek o patro zvýšen, 1894 přestavěn na lovecký zámek a vytvořen park.
  • Čestín - Kostel z 2. poloviny 12. století v roce 1859 zbořen a postaven novorománský kostel sv. Petra a Pavla. Tvrz z 14. století, koncem 16. století přestavěna na renesanční zámek. Na začátku 19. století stržen, zbylo jen severní a spojovací křídlo.
  • Hodkov - Ze zbořené gotické tvrze byl v polovině 19. století postaven zámek, který byl do nynější podoby přestavěný roku 1912-13. Donedávna zde byl dětský domov nyní přestěhovaný do Zruče nad Sázavou. Kostel sv. Václava ze 13. století byl přestavěn barokně v 17. století. Je to jednolodní budova s půlkruhovou apsidou, ve které je původní okno a sakristie. Asi 100 m nad kostelem jsou viditelné terénní úpravy z původní Hodkovské tvrze.
  • Ostrov - Renesanční tvrz z konce 16. století, v 17. století hrabětem Šporkem přestavěn na letní zámeček. V letech 2005 až 2008 opraven společností LESS. Socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1760 s reliéfem P. Marie.
  • Tasice - Sklárna Huť Jakub v Tasicích byla založena v roce 1796 a je nejstarším dochovaným sklářským objektem ve střední Evropě. Areál sklárny je provozován jako jedinečný sklářský skanzen.Ve sklárně je možné zakoupit krásné sklářské výrobky od mnoha předních českých skláren a výtvarníků.
  • Bohdaneč - Gotický kostel Zvěstování P. Marie. V podvěží renesanční figurální náhrobník s datem 1588. V jižní stěně profilovaný gotický portál. Rozhledna Bohdanka otevřená 14. 5. 2011, výška 52m, plošina ve výšce 42m. Areál Hotelu Agnes s palírnou, okolními sady, pastvinami, rybolovem a sportovním vyžitím.

Try these possibilities how to spend your free time

Hotel Agnes is situated in a charming valley in the village Bohdaneč less than an hour`s drive from Prague on the D1. It is close to the village Zbraslavice in countryside which is pleasant to watch but also to visit, in nature which will please every sensitive visitor..

In close vicinity of the hotel there are orchards, ponds, pastures where we keep herds of sheep and mostly unnamed gentle slopes which cascade the landscape and offer a possibility of beautiful views not only from the local observation tower Bohdanka. And there is even more – unpolluted air and water, hundred-year-old trees, peace and quiet to enjoy. All this urges you to explore your surroundings.

mapka agnes

Agnes Hotel is also an ideal place for:

News


Enjoy sunny weather at our restaurant garden

visa visaelectron maestro mastercard
kh guide cykliste vitani
gastrovylety

eu-rop

Accommodation

hotel agnesBook your accommodation right now. We offer 14 beautiful and modern rooms. Total capacity of the hotel room is 30 persons.

Learn more ...

Rope park

lanove centrum Two levels and 14 obstacles examine not only your physical fitness. Experience rope park now. The flow of adrenaline avaits.

Learn more ...

Conferences

konferencni prostoryWe are a good place for your conference, presentation, meeting or teambuilding. We offer equipped rooms for your maximum comfort.

Learn more ...

Go to top