Facebook

zima

Loví se pouze formou chyť a pusť na jesetery. Pstruzi se již na Pilském rybníku neloví ani nedosazují. Pokud chcete lovit pstruhy na dírkách, navštivte náš rybník Kožlí.


 • aktuálně: pro nejnovější informace o rybolovu a síle ledu volejte (420) 724 795 387
 • denní doba lovu: 8.00 hod. - 16.00 hod.
 • povolenka chyť a pusť: 1 denní - 300 Kč, zakoupíte v hotelu Agnes od 9.30 hod. - 15.00 hod.
 • svůj příjezd je každý rybář povinen hlásit předem na telefon (420) 724 795 387
 • každý rybář je povinen se před zakoupením povolenky seznámit s aktuálním rybářským řádem a řídit se jím.
 • nedodržení nebo porušení (tj. i nedodržení povinné výbavy) vede k odebrání povolení ze strany místní rybářské stráže nebo správce revíru, bez nároku na náhradu.

Nejdůležitější základní pravidla lovu

 • loví se na dva pruty, které jsou speciálně určené pro lov dravců a jeseterů na dírkách
 • povinná výbava: háčky bez protihrotupodložka pod ryby (min. 100x50 cm), peán, desinfekce, nádoba na polévání ryb, vlasec o síle min. 0,30 mm)
 • povoleny jsou umělé, živočišné i rostlinné návnady, živá rybička zakázána, splávek je povolen
 • vnadění je povoleno
 • lov se provádí od hráze po rybářské týpí
 • upozornění: pstruhové pruty na dírky bývají často velmi slabé a ohebné, v takovém případě dochází k přetržení vlasce nebo ke zbytečně velkému vysílení zdolávané ryby, lov na takové pruty bude rybáři na místě ukončen

Kompletní pravidla lovu

I. Povolenka

Pro lov na dírkách lze zakoupit pouze jednodenní povolenka chyť a pusť, která platí od 8.000 hod - 16.00 hod za 250 Kč. Povolenky se vydávají v Hotelu Agnes, a to v době od 9.30 – 15.00 hod. (Po – Ne).

II. Pravidla lovu

Lov je prováděn na 2 pruty s jedním návazcem – povolen je pouze prut určený speciálně pro lov dravých ryb a jeseterů na dírkách. Pozor: pstruhové pruty na dírky bývají často velmi slabé a ohebné, v takovém případě dochází k přetržení vlasce nebo ke zbytečně velkému vysílení zdolávané ryby. Lov na takové pruty bude rybáři na místě ukončen. Loví se pouze na háčky bez protihrotu. Průměr vlasce na navijáku musí být o minimální síle 0,30 mm. Loví se na umělé, živočišné i rostlinné  návnady – lov na plavanou povolen, lov na živou rybičku zakázán. Lovící je povinen u sebe mít peán, podložku pod ryby, nádobku na polévání ryby na podložce, desinfekci.

Všechny druhy ryb jsou hájeny a musí být bezprostředně po ulovení nepoškozené a bez újmy vráceny do vody. Vnadění ryb je povoleno. V zimním období ryby tráví velice pomalu, proto stačí vnadit skutečně symbolicky a častěji. Při zbytečně velkých dávkách ryby často přestávají naprosto brát. Lov smí být prováděn pouze od hráze po úroveň lávky u "týpí" viz. mapa rybníka. Vrták na led si není možné u rybníka zapůjčit, rybář si musí přivézt svůj vlastní nebo svoji sekeru. Rozmer otvoru do ledu nesmí být větší než 20x20 cm.

III. Ostatní ujednání

Lovící je povinen udržovat na ledu pořádek, odpadky vyhazovat pouze do nádob k tomu určených kolem rybníka a nenechávat je na ledu. Lovící je povinen chovat se na ledu opatrně a zbytečně neohrožovat ostatní lovící. Vstup na led a lov na něm je výhradně prováděn na vlastní nebezpečí, provozovatel nenese žádnou odpovědnost za neopatrné chování a počínání rybářů na ledě.

IV. Sankce

Lovící je povinen podrobit se kontrole povolenky, vybavení, všech zavazadel  a osobních vozidel ze strany provozovatele a rybářské stráže. Při jakémkoli porušení výše uvedených pravidel je lovícímu okamžitě ukončen bez náhrady rybolov, zabavena povolenka a je povinen okamžitě opustit prostor rybníka.

Počasí Bohdaneč - Slunečno.cz

Rezervace

Probíhají vždy pouze:
od podnělí do pátku
od 8.00 - 16.00 hodin.

O víkendech a ve svátcích není možné rezervovat lovná místa.

Telefon:
(420) 724 795 387

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Facebook

Go to top